АКРЕДИТОВАНИЙ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ
РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

Новини

07 листопада 2017

До уваги користувачів!
   З 10.11.2017 набуває чинності нова редакція Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, який відповідно до статті 634 Цивільного кодексу України є договором приєднання та укладається шляхом приєднання Замовника до всіх його умов.
Згідно з зазначеним договором послуги електронного цифрового підпису надаються на безоплатній основі:
- всім сторонам договору між членами Оптового ринку електричної енергії України;
- Кабінету Міністрів України;
- головному органу у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах;
- постійно діючому незалежному державному колегіальному органу, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
- фізичним особам, які на момент отримання послуг ЕЦП являються працівниками ДП “Енергоринок”.

    Договір про надання послуг ЕЦП на безоплатній основі [переглянути] [завантажити]

26 жовтня 2017

До уваги користувачів!
  Повідомляємо що, до Регламенту роботи акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії внесено зміни.
    Зазначені зміни набувають чинності через десять робочих днів з дня їх публікації (з 10.11.2017).

21 вересня 2017

 Повідомляємо, що 22 вересня 2017 року адміністратором інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України буде здійснено генерацію пар ключів (особисті та відповідні їм відкриті ключі) центрального засвідчувального органу та формування посилених сертифікатів власних відкритих ключів. Одна пара зазначених ключів буде використовуватися для накладення та перевірки ЕЦП на сертифікатах ключів ЦЗО, центрів сертифікації ключів (далі – ЦСК) та списків відкликаних сертифікатів, а інша – забезпечує визначення статусу сертифікатів ключів ЦСК у режимі реального часу.
   Введення в дію нового сертифіката ключа ЦЗО який забезпечує визначення статусу сертифікатів ключів ЦСК у режимі реального часу (сертифікат OCSP-серверу ЦЗО), буде здійснено 22 вересня 2017 року о 20:00.
  Наголошуємо на тому, що після формування вищезазначених сертифікатів ключів та їх публікації на офіційному веб-сайті ЦЗО за посиланням https://czo.gov.ua/ca-certificates, для уникнення перебоїв у роботі всім користувачам послуг ЕЦП необхідно завантажити новий ланцюжок сертифікатів у свої сховища сертифікатів до 20:00 22 вересня 2017 року.
    Ланцюжок нових сертифікатів ЦЗО можливо буде завантажити за наступними посиланнями:
https://czo.gov.ua/ca-certificates
http://www.acsk.er.gov.ua/ca-certificates

17 серпня 2017

    Повідомляємо, що з 14 серпня 2017 року вступив в дію пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017р. №75 “Про внесення змін до Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності”. Відповідно до цих змін для вчинення правочинів, надання адміністративних та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну з іншими юридичними особами вказані установи повинні використовувати закриті ключі виключно на захищених носіях інформації.
    Водночас, згідно з пунктом 2 зазначеної постанови посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані до 14 серпня 2017 року, використовуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності до закінчення строку їх чинності.

06 червень 2017

До уваги суб’єктів ОРЕ!
   Суб’єктам ОРЕ, які змінили організаційно-правову форму юридичної особи та є замовниками електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) Акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) згідно з пунктом 3.4.6 договору про надання послуг ЕЦП необхідно терміново звернутися до АЦСК РЕЕ для скасування посилених сертифікатів ЕЦП, генерації нових ключів ЕЦП та формування посилених сертифікатів ЕЦП з зазначенням нової організаційно-правової форми юридичної особи.
    Для отримання нових ЕЦП необхідно подати до АЦСК РЕЕ документи та відомості згідно з переліком, розташованим за адресою http://www.acsk.er.gov.ua/users, включаючи форму А.7 (заяву про скасування посиленого сертифікату).
    З технічних питань звертатися на електронну адресу acsk@er.gov.ua або за телефонними номерами (044) 594-86-05, (044) 594-86-61, (044)594-51-91.

07 березня 2017

    Повідомляємо, що відповідно до спільного наказу МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЙ УКРАЇНИ - АДМІНІСТРАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ від 27.12.2013 №2782/5/689 (зі змінами) “Про затвердження вимог до алгоритмів, форматів та інтерфейсів, що реалізуються у засобах шифрування та надійних засобах електронного цифрового підпису”, акредитованим центром сертифікації ключів ринку електричної енергії проведено роботи з модернізації програмно-технічного комплексу акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії, пройдено процедуру повторної акредитації та отримано відповідне свідоцтво про акредитацію центру сертифікації ключів ринку електричної енергії.