КВАЛІФІКОВАНИЙ НАДАВАЧ
ЕЛЕКТРОННИХ ДОВІРЧИХ ПОСЛУГ
"АЦСК РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ"

Новини

Попередні 101Наступні 10
всього записів: 21
25 січня 2022

До уваги користувачів!
  У зв'язку з проведення регламентних робіт в програмно-технічному комплексі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг "АЦСК ринку електричної енергії" (далі - АСЦК РЕЕ) 25.01.2022 з 19 год. 15 хв. до 22 год. 00 хв. доступ до сервісів АЦСК РЕЕ буде обмежено.

15 червень 2021

До уваги користувачів!
  У зв'язку з проведення регламентних робіт в програмно-технічному комплексі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг "АЦСК ринку електричної енергії" (далі - АСЦК РЕЕ) 15.06.2021 з 19 год. 15 хв. до 20 год. 15 хв. доступ до сервісів АЦСК РЕЕ буде обмежено.

22 червень 2020

До уваги користувачів!
  У зв’язку з перебоями в роботі кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг та з метою забезпечення стабільної роботи з програмним комплексом XMtrade|PXS рекомендуємо невідкладно отримати кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК ринку електричної енергії».
  Зазначаємо, що юридичні та фізичні особи можуть використовувати одночасно декілька діючих КЕП, отриманих у різних кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.
   Для отримання інформації щодо отримання КЕП в АЦСК РЕЕ звертайтеся, будь ласка, за телефонами (044) 205-01-11, (044) 205-01-81, (044) 205-01-82, (096) 406-96-63 або заходьте за посиланням acsk.oree.com.ua у розділ «Реєстрація користувачів».

05 червень 2020
Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України, з Довірчого списку кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг виключено кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг товариства з обмеженою відповідальністю «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ». Підстави: Наказ Міністерства цифрової трансформації України від 04 червня 2020 року №88 Подання Адміністрації Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України від 02 червня 2020 року № 11/02/02-883. З метою забезпечення стабільної роботи з програмним комплексом XMtrade|PXS рекомендуємо отримати кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК ринку електричної енергії». Також зазначаємо, що юридичні та фізичні особи можуть використовувати одночасно декілька діючих КЕП, отриманих в різних кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.
18 березня 2020

До уваги користувачів!
  Керуючись Законами України «Про захист населення від інфекційних захворювань» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби(COVID-19)», постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», та з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19, кваліфікований надавач електронних довірчих послуг «АЦСК ринку електричної енергії» (Далі – АЦСК РЕЕ) тимчасово з 18.03.2020 призупиняє надання послуг з формування та видачі кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.
  Про дату відновлення надання послуг з формування та видачі кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів АЦСК РЕЕ буде повідомлено в робочому порядку.

17 жовтня 2019

До уваги користувачів!
  Міністерство юстиції України внесло до Довірчого списку, в якому містяться відомості про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, державне підприємство «Оператор ринку» як квалфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК ринку електричної енергії» (далі – АЦСК РЕЕ).
  З 17 жовтня 2019 року всі учасники ринку електричної енергії матимуть змогу безкоштовно отримати в АЦСК РЕЕ кваліфікований електронний підпис.
  Це дасть можливість учасникам ринку ефективно вести торги електричною енергією і не залежати від можливих ситуацій, коли через збої програмно-технічних комплексів інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг «Оператору ринку» доводилося оперативно приймати рішення про продовження часу закриття воріт на ринку «на добу наперед» чи внутрішньодобовому ринку.
  Для отримання інформації щодо оформлення в АЦСК РЕЕ кваліфікованого електронного підпису звертайтесь за телефоном (044)205-01-11 або перейдіть за посиланням acsk.oree.com.ua в розділ «Реєстрація користувачів».

03 жовтня 2019

До уваги користувачів!
  У зв'язку з проведення регламентних робіт в програмно-технічному комплексі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг "АЦСК ринку електричної енергії" (далі - АСЦК РЕЕ) 03.10.2019 з 15 год. 30 хв. до 17 год. 00 хв. доступ до сервісів АЦСК РЕЕ буде обмежено.

03 липень 2019

До уваги користувачів!
  Повідомляємо, що у зв’язку з початком процедури передачі Акредитованого центру сертифікації ключів ринку елетричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) від ДП "Енергоринок" до ДП "Оператор ринку" АЦСК РЕЕ тимчасово призупиняється надання послуг з формування та видачі кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, але працює в штатному режимі.
  Зазначаємо, що кваліфіковані сертифікати відкритих ключів сформовані та надані користувачам до 01.07.2019 обслуговуються в робочому порядку та є чинними до кінця терміну дії, який зазначено в кваліфікованому сертифікаті.
 Про дату відновлення надання послуг з формування та видачі кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів АЦСК РЕЕ буде повідомлено в робочому порядку.

16 листопада 2018

До уваги користувачів!
  У зв’язку з набуттям з 07.11.2018 чинності Законом України від 05.10.2017 №2155 “Про електронні довірчі послуги” з 15.11.2018 набув чинності Договір про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, який відповідно до статті 634 Цивільного кодексу України є договором приєднання та укладається шляхом приєднання Замовника до всіх його умов.
  Згідно з зазначеним договором електронні довірчі послуги надаються на безоплатній основі:
- всім сторонам договору між членами Оптового ринку електричної енергії України;
- Кабінету Міністрів України;
- головному органу у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах;
- постійно діючому незалежному державному колегіальному органу, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
- фізичним особам, які на момент отримання послуг являються працівниками ДП “Енергоринок”.
  Для інших юридичних осіб (фізичних осіб-підприємців) та фізичних осіб кваліфіковані електронні довірчі послуги надаються на платній основі згідно з тарифами.

    Договір про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг[переглянути] [завантажити]


  Також зазначаємо, що з 15.11.2018 до розгляду та опрацювання приймаються лише оновлені форми документів (заяв) згідно з якими надаються електронні довірчі послуги:

Юридична особа
Юридична особа, яка є стороною ДЧОРЕ
Філії та представництва юридичної особи
Іноземні представництва
Установа
Фізична особа

14 серпня 2018

До уваги користувачів !
  Повідомляємо, що відповідно до затвердженого Регламенту роботи акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) та з метою підвищення рівня захисту інформації в АЦСК РЕЕ сформовано нові кореневі закриті ключі та відповідні їм посилені сертифікати АЦСК РЕЕ.
  Для підтримання належного рівня функціонування програмного забезпечення, яке використовується для підписання електронних документів, вам необхідно завантажити та додати до «файлового сховища сертифікатів» нові посилені сертифікати АЦСК РЕЕ.
   Нові посилені сертифікати доступні для завантаження за посиланням http://acsk.er.gov.ua/ca-certificates.
 Введення в дію нового ланцюжку посилених сертифікатів кореневих закритих ключів АЦСК РЕЕ буде здійснено 20 серпня 2018 року після 14 год. 00 хв.

07 листопада 2017

До уваги користувачів!
   З 10.11.2017 набуває чинності нова редакція Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, який відповідно до статті 634 Цивільного кодексу України є договором приєднання та укладається шляхом приєднання Замовника до всіх його умов.
Згідно з зазначеним договором послуги електронного цифрового підпису надаються на безоплатній основі:
- всім сторонам договору між членами Оптового ринку електричної енергії України;
- Кабінету Міністрів України;
- головному органу у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах;
- постійно діючому незалежному державному колегіальному органу, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
- фізичним особам, які на момент отримання послуг ЕЦП являються працівниками ДП “Енергоринок”.

    Договір про надання послуг ЕЦП на безоплатній основі [переглянути] [завантажити]

26 жовтня 2017

До уваги користувачів!
  Повідомляємо що, до Регламенту роботи акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії внесено зміни.
    Зазначені зміни набувають чинності через десять робочих днів з дня їх публікації (з 10.11.2017).

21 вересня 2017

 Повідомляємо, що 22 вересня 2017 року адміністратором інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України буде здійснено генерацію пар ключів (особисті та відповідні їм відкриті ключі) центрального засвідчувального органу та формування посилених сертифікатів власних відкритих ключів. Одна пара зазначених ключів буде використовуватися для накладення та перевірки ЕЦП на сертифікатах ключів ЦЗО, центрів сертифікації ключів (далі – ЦСК) та списків відкликаних сертифікатів, а інша – забезпечує визначення статусу сертифікатів ключів ЦСК у режимі реального часу.
   Введення в дію нового сертифіката ключа ЦЗО який забезпечує визначення статусу сертифікатів ключів ЦСК у режимі реального часу (сертифікат OCSP-серверу ЦЗО), буде здійснено 22 вересня 2017 року о 20:00.
  Наголошуємо на тому, що після формування вищезазначених сертифікатів ключів та їх публікації на офіційному веб-сайті ЦЗО за посиланням https://czo.gov.ua/ca-certificates, для уникнення перебоїв у роботі всім користувачам послуг ЕЦП необхідно завантажити новий ланцюжок сертифікатів у свої сховища сертифікатів до 20:00 22 вересня 2017 року.
    Ланцюжок нових сертифікатів ЦЗО можливо буде завантажити за наступними посиланнями:
https://czo.gov.ua/ca-certificates
http://www.acsk.er.gov.ua/ca-certificates

17 серпня 2017

    Повідомляємо, що з 14 серпня 2017 року вступив в дію пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017р. №75 “Про внесення змін до Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності”. Відповідно до цих змін для вчинення правочинів, надання адміністративних та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну з іншими юридичними особами вказані установи повинні використовувати закриті ключі виключно на захищених носіях інформації.
    Водночас, згідно з пунктом 2 зазначеної постанови посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані до 14 серпня 2017 року, використовуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності до закінчення строку їх чинності.

06 червень 2017

До уваги суб’єктів ОРЕ!
   Суб’єктам ОРЕ, які змінили організаційно-правову форму юридичної особи та є замовниками електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) Акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) згідно з пунктом 3.4.6 договору про надання послуг ЕЦП необхідно терміново звернутися до АЦСК РЕЕ для скасування посилених сертифікатів ЕЦП, генерації нових ключів ЕЦП та формування посилених сертифікатів ЕЦП з зазначенням нової організаційно-правової форми юридичної особи.
    Для отримання нових ЕЦП необхідно подати до АЦСК РЕЕ документи та відомості згідно з переліком, розташованим за адресою http://www.acsk.er.gov.ua/users, включаючи форму А.7 (заяву про скасування посиленого сертифікату).
    З технічних питань звертатися на електронну адресу acsk@er.gov.ua або за телефонними номерами (044) 594-86-05, (044) 594-86-61, (044)594-51-91.

07 березня 2017

    Повідомляємо, що відповідно до спільного наказу МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЙ УКРАЇНИ - АДМІНІСТРАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ від 27.12.2013 №2782/5/689 (зі змінами) “Про затвердження вимог до алгоритмів, форматів та інтерфейсів, що реалізуються у засобах шифрування та надійних засобах електронного цифрового підпису”, акредитованим центром сертифікації ключів ринку електричної енергії проведено роботи з модернізації програмно-технічного комплексу акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії, пройдено процедуру повторної акредитації та отримано відповідне свідоцтво про акредитацію центру сертифікації ключів ринку електричної енергії.

23 серпня 2016

   Повідомляємо, що Акредитований центр сертифікації ключів ринку електричної енергії підключений до системи електронної звітності органів державної статистики та додано на офіційному веб-сайті Держстату в розділі Електронна звітність”>”Інформація для респондентів до Переліку акредитованих центрів сертифікації ключів, електронний цифровий підпис яких можна накладати на електронну звітність, що подається до органів державної статистики”.

21 червень 2016

  Повідомляємо, що електронний цифровий підпис Акредитованого центру сертифікації ключів ринку електричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) може використовуватись при роботі в програмному забезпеченні “Арт-Звіт Плюс”.
   Для початку роботи з використанням особистих ключів та посилених сертифікатів АЦСК РЕЕ необхідно встановити останню версію 4.9.7 “Арт-Звіт Плюс”. Після внесення особистих ключів у вкладці “Сервіс”>“Загальні параметри”>“Реквізити підприємства” посилені сертифікати АЦСК РЕЕ автоматично будуть зчитані за допомогою протоколу сервера обробки запитів АЦСК РЕЕ.

08 червень 2016

   Повідомляємо, що Акредитований центр сертифікації ключів ринку електричної енергії (далі – АЦСК РЕЕ) включено до системи прийому та обробки електронної звітності Державної фіскальної служби України.
   Перевірено роботу електронного цифрового підпису АЦСК РЕЕ в програмному забезпеченні “Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до “Єдиного вікна подання електронної звітності” та спеціалізованому програмному забезпеченні “M.E.Doc”.
   На даний час ведеться робота щодо можливості використання електронного цифрового підпису АЦСК РЕЕ в спеціалізованому програмному забезпеченні “Арт-звіт плюс”.
   Про результати буде повідомлено на веб-сайті ДП “Енергоринок” та веб-сайті АЦСК РЕЕ.

03 березня 2016

  Згідно з рішенням центрального засвідчувального органу від 01 березня 2016 р. № 584/5 центр сертифікації ключів ринку електричної енергії внесений 03 березня 2016 р. за №2/2016 до Реєстру суб’єктів, які надають послуги електронного цифрового підпису та видано свідоцтво про акредитацію за №38 серія А.